برق صنعتی

زیمنس چیست؟ | صفر تا 100 زیمنس

زیمنس چیست؟

زیمنس

زیمنس ( SIMENSE)عنوان یک شرکت تحت نام زیمنس و هالسکه در سال 1847 تاسیس شد و در سال 1889 مجدد به‌عنوان یک مشارکت محدود سازمان‌دهی شد. در سال 1897 به‌عنوان یک شرکت سهامی، دفاتر خود را در برلین و مونیخ ثبت کرد. هدف شرکت توسعه، ساخت، عرضه، بهره‌برداری، توزیع و تجارت محصولات، سیستم‌ها، امکانات و راه‌حل‌ها و ارائه خدمات است.

آیکون09121909057

شرکت زیمنس در زمینه تحقیق و توسعه صنعت، انرژی، مراقبت‌های بهداشتی و زیرساخت‌ها، زمینه‌های مهندسی برق، الکترونیک، مکانیک دقیق و مکانیک مهندسی و همچنین زمینه‌های فعالیت مجاور می‌تواند فعالیت کند.

شرکت زیمنس ممکن است موضوع خود را به‌تنهایی یا از طریق شرکت‌های فرعی تلفیقی محقق کند یا از طریق شرکت‌های مرتبط (از جمله سرمایه‌گذاری مشترک) کار خود را به ثمر برساند. اخطارهای شرکت باید طبق قانون یا اساسنامه منتشرشده در روزنامه آلمان فدرال (Bundesanzeiger) باشد. موجودی سرمایه شرکت بالغ‌بر 2,550,000,000 یورو است که به 850,000,000 سهام بدون ارزش اسمی، تقسیم می‌شود.

سهام باید به نام دارندگان ثبت شود. به‌منظور ثبت سهام در دفتر ثبت سهام شرکت، سهامداران موظف‌اند تعداد سهام خود را به شرکت ارائه دهند. حق سهامداران برای اثبات منافع مالکیت آن‌ها توسط سند باید مستثنی شود، مگر اینکه چنین شواهدی طبق قانون موردنیاز باشد.

هیئت‌مدیره بیش از یک عضو خواهد بود. این هیئت بر تعداد اعضای هیئت‌مدیره نظارت خواهد کرد. شرکت زیمنس به‌طور قانونی توسط دو نفر از اعضای هیئت‌مدیره نمایندگی خواهد شد. در شرکت زیمنس درآمد خالص سالانه باید بین سهامداران به نسبت برابر تقسیم شود.

در Siemens Healthineers، ماموریت این است که ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی را قادر به افزایش ارزش خود با تجهیز آن‌ها به فناوری‌ها و خدمات نوآورانه درزمینه‌های تصویربرداری تشخیصی و درمانی، تشخیص آزمایشگاهی و پزشکی مولکولی و همچنین سلامت دیجیتال و خدمات سازمانی کنند.

برای تهیه محصولات می‌توان به نمایندگی زیمنس در تهران مراجعه کرد. یکی از نمایندگی‌های زیمنس در ایران سیماتیک زیمنس در شهر تهران است. این نمایندگی دارای تمام محصولات زیمنس است.

محصولات زیمنس

1. SIMATIC WinCC

یک سیستم حرفه‌ای را ارائه می‌دهد که کاملاً در پورتال TIA یکپارچه‌شده است و شما امروز به‌طور بهینه برای نیازهای دیجیتالی شدن روزافزون فرآیندهای تولید آماده می‌شوید.

2. سیستم مدیریت عملکرد دارایی (APMS)

سیستم مدیریت عملکرد دارایی زیمنس (APMS) به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا بیشترین بهره را از دارایی‌های موجود خود ببرند و درعین‌حال گزینه‌هایی را برای بهبود تحویل نیرو ارائه دهند. از تصمیم‌گیری آگاهانه‌تر برای فعالیت‌های جایگزین، تعمیر و ارتقا پشتیبانی می‌کند که به‌طور قابل‌توجهی بر قیمت نهایی و توجیه موردی تأثیر می‌گذارد.

3. Energy IP

پلتفرم قدرتمند اینترنت اشیا Energy IP با 75,000,000 دستگاه قراردادی، عملیات دستگاه، شبکه و بازار را در یک معماری واحد و منحصر به فرد ارائه می دهد.

برنامه‌های EnergyIP می‌توانند داده‌ها را در زمان واقعی از میلیون‌ها دارایی شبکه توزیع‌شده و دستگاه‌های هوشمند پردازش کنند. همچنین می‌تواند رویکردهای جدید برای بهینه‌سازی شبکه، مدیریت منابع انرژی توزیع‌شده، مشارکت در بازار انرژی و تعامل بی‌درنگ با مشتری را تقویت کنند.

4. سیستم اینترنت اشیا روشن‌شده

پلتفرم IoT Enlightened کنترل روشنایی بی‌سیم را فراهم می‌کند و داده‌ها را برای استفاده در برنامه‌های کاربردی اینترنت اشیا نرم‌افزاری و دستگاه‌های شخص ثالث با استفاده از API ها ضبط می‌کند.

5. مدیریت عملیات تولید زیمنس (MOM)

سیستم اجرای ساخت، SIMATIC IT، یک MES پیشرفته و بسیار مقیاس‌پذیر است که قابلیت‌های متعددی را ارائه می‌دهد و به شما امکان می‌دهد کارایی تولید را باکیفیت بیشتری ببینید و همچنین بهینه‌سازی را بالا ببرید و درنهایت منجر به پاسخگویی بیشتر در تولید می‌شود.

6. Atellica Inventory Manager

Atellica Inventory Manager کنترل خودکار و بی‌درنگ معرف‌ها و مواد مصرفی را در چندین مکان برای کاهش هزینه‌ها، صرفه‌جویی در زمان و بهبود کیفیت آزمایشگاه فراهم می‌کند.

7. خدمات مشاوره سلامت زیمنس

زیمنس هلث‌اینرز به ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی در سراسر جهان این امکان را می‌دهد تا با توانمند ساختن آن‌ها در سفر خود به سمت گسترش پزشکی دقیق، متحول کردن ارائه مراقبت، بهبود تجربه بیمار و دیجیتالی کردن مراقبت‌های بهداشتی، ارزش خود را افزایش دهند.

8. Spectrum Power ADMS

ادغام، توزیع، مدیریت خاموشی و تجزیه‌وتحلیل پیشرفته خطا و شبکه، همه از طریق یک پلتفرم فناوری با یک رابط کاربری مشترک عمل می‌کنند. Spectrum Power ADMS تنها سیستمی است که مدیریت توزیع شما را به سطح بعدی می‌رساند.

برتری شرکت فرازیمنس

شرکت فرا زیمنس جز بهترین و از بزرگ ترین تامین کنندگان محصولات زیمنس می باشد. بنابراین می توانید با خیال آسوده خرید مدنظرتان را از شرکت فرازیمنس انجام دهید.

از جمله نمایندگی ها و خدماتی که این شرکت انجام می دهد شامل:

1- نمایندگی زیمنس در لاله زار

2- نمایندگی زیمنس در تهران

3- اتوماسیون صنعتی زیمنس

محصولات زیمنس

کلید هوایی زیمنس

سوئیچ‌های فشار دیفرانسیل برای نظارت بر فشار هوا و جریان هوا استفاده می‌شود. کلید هوایی زیمنس برای نظارت بر فشار هوا یا جریان هوای تجهیزات نفت یا گاز استفاده می‌شود. کلید هوایی زیمنس به‌عنوان فشار مطلق یا دیفرانسیل مناسب هستند. محدوده فشار کاری قابل تنظیم تا 5 کیلو پاسکال (بسته به محدوده فشار) و قابلیت فشار عملیات دائمی تا 50 کیلو پاسکال نیز دارند.

برای جلوگیری از صدمه به افراد، آسیب به اموال یا محیط‌زیست، موارد زیر را انجام دهید:

1. نکات هشداردهنده باید رعایت شود.

2. محفظه‌های مهروموم‌شده یا با پرچ را باز نکنید.

3. کلیه فعالیت‌ها (نصب، نصب و خدمات و غیره) باید توسط کارکنان مجاز انجام شود.

4. قبل از ایجاد هرگونه تغییر سیم‌کشی در محل اتصال، آن را کاملاً ایزوله کنید.

5. از QPD 15 در اتمسفرهای گاز قابل اشتعال یا انفجاری استفاده نکنید.

6. قبل از استفاده از QPD 15 برگه داده را بخوانید. QPD 15 باید مطابق با مقررات در آن نصب شود.

برای تنظیم نقطه کلید هوایی زیمنس مورد نیاز، درپوش را از روی سوئیچ فشار بردارید و بچرخانید. دکمه تنظیم در جهت عقربه‌های ساعت برای افزایش مقدار تنظیم‌شده یا در خلاف جهت کاهش آن استفاده می‌شود. برای جلوگیری از دست‌کاری، پوشش را تعویض کرده و محکم کنید.

دستورالعمل نصب کلید هوایی:

1. پوشش را باز کنید.

2. پوشش را بردارید.

3. گیره کابل M20 را وصل کنید.

4. سوئیچ فشار را به‌صورت مورب با در پیچ کنید.

5. گیره کابل M20 را شل کنید.

6. کابل را از طریق اتصال کابل M20 وارد کنید.

7. اتصال کابل M20 را همراه با آن وارد کنید. کابل را ببندید و گیره کابل M20 را سفت کنید. (حداکثر گشتاور 4.5 نیوتن متر)

8. هسته‌های کابل را به پایانه‌های 1، 2 و 3 پیچ کنید.(حداکثر گشتاور 0.5 نیوتن متر)

9. روی شیلنگ‌ها بچسبانید.

10. فشار سوئیچینگ را تنظیم کنید.

11. روی جلد قرار دهید.

12. پوشش را محکم ببندید. (حداکثر گشتاور 1 نیوتن متر)

کلید هوایی زیمنس

کلید اتوماتیک

دستگاه‌های سوئیچینگ مدرن و پرسرعتی هستند که برای انتقال بارهای الکتریکی از یک منبع برق ترجیحی به یک منبع تغذیه جایگزین، طراحی‌شده‌اند.

تجهیزات کلید اتوماتیک به‌طور ایمن بین دو منبع تغذیه سوئیچ می‌شوند و در صورت خرابی یکی از منابع تغذیه، از منبع تغذیه دیگر استفاده می‌کند. این کلید اتوماتیک همچنین می‌توانند بین دو بار جابجا شوند و از خرابی‌های عملیاتی جلوگیری کنند.

سوئیچ‌های انتقال خودکار زیمنس برای استفاده با ژنراتورهای تک فاز طراحی شده‌اند. سوئیچ های انتقال خودکار زیمنس در یک محفظه آلومینیومی با رنگ پودری به صورت الکترواستاتیک اعمال شده و پخته شده هستند. از طریق استفاده از فناوری قدرت دیجیتال (DPM)، این سوئیچ ها توانایی مدیریت حداکثر 4 تهویه مطبوع را دارند.

کلید حرارتی

این سوئیچ‌ها در کمپرسورهای تهویه مطبوع در اتومبیل‌ها و همچنین در موتورهای تجهیزات صنعتی، ژنراتورها و سایر دستگاه‌ها استفاده گسترده‌ای دارند.

این قطعات پاسخ حرارتی عالی را نشان می‌دهند که از طریق تخصص غنی در کلیدهای دو فلزی به‌دست‌آمده است و از بروز مشکلات در کمپرسورها، موتورها و ژنراتورها جلوگیری می‌کند.

کلید مینیاتوری زیمنس

تعداد مصرف‌کنندگان برق همچنان در حال افزایش است و همراه با آن‌ها بار سیستم‌های الکتریکی زیاد می‌شود. در صورت اضافه‌بار یا اتصال کوتاه، کلیدهای مینیاتوری مدار متصل را به‌طور ایمن قطع می‌کنند و بنابراین به‌طور قابل‌اعتماد از سیستم‌ها و دستگاه‌های الکتریکی محافظت می‌کنند.

کلید محافظ جان زیمنس

این کلید از جان افراد در برابر برق گرفتگی محافظت می‌کند.

کلید فاز

با این رله مانیتورینگ ولتاژ زیمنس از تجهیزات صنعتی خود در برابر مشکلات منبع تغذیه محافظت کنید. هنگامی‌که ولتاژ سیستم شما خیلی کم می‌شود، قطع کننده مدار، از آسیب‌های ناشی از خرابی تجهیزات جلوگیری می‌کند.

کنتاکتور زیمنس

رله‌های کنتاکتور دستگاه‌های سوئیچینگ برای مدارهای کنترلی و کمکی هستند و برای کنترل، سیگنال دهی و قفل‌کردن دستگاه‌های سوئیچینگ و تابلو برق استفاده می‌شوند.

سوئیچینگ درایوها یا موتورهای الکتریکی یک محصول کلاسیک با اصول عملکردی هستند که به روشی مدرن و آینده‌گرا تفسیر شده‌اند. کنتاکتورها یک متخصص کلی برای سوئیچینگ موتورها هستند. کنتاکتور زیمنس در زمان و هزینه نصب صرفه‌جویی می‌کند و اتصال آن‌ها مطابق با استاندارد است. این باعث می‌شود آن‌ها به‌ویژه برای کاربردهای عملی مناسب باشند.

رله‌های کنتاکتور 3RH2 و کنتاکتورهای موتور سایز S00 هم‌اندازه هستند و طراحی یکسانی دارند. آن‌ها برای عملیات AC یا DC طراحی شده اند و با پایانه های پیچی یا فنری در دسترس هستند. نسخه اصلی رله‌های کنتاکتور یک طرح 4 قطبی است که می‌توان آن را با استفاده از کلیدهای کمکی تا هشت قطب افزایش داد.

کنتاکتور زیمنس

سافت استارتر زیمنس

کنترل‌های جداسازی و محافظت از موتور ساده است. به‌صورت سری با سافت استارتر متصل شده است. با توجه به عملکرد استثنایی سافت استارتر زیمنس هوشمند، می‌تواند حتی سخت‌ترین کارهای شروع و توقف را به‌سادگی و به‌طور خاص به‌آرامی حل کند. عملکردهای هوشمند یکپارچه (به‌عنوان‌مثال، تمیز کردن پمپ، توقف پمپ، پارامتر سازی خودکار، نظارت بر وضعیت) به اپراتورها کمک می‌کند تا پمپ‌های خود را به‌آرامی اجرا کنند. به لطف استارترهای نرم‌افزاری با عملکرد یکپارچه، برنامه‌های مرتبط با ایمنی نیز قابل تحقق هستند.

بیمتال زیمنس

رله‌های اضافه‌بار عمدتاً برای برنامه‌های شروع معمولی مناسب هستند. آن‌ها حفاظت دقیق و قابل‌اعتمادی را برای موتورها در برابر آن ایجاد می‌کنند.

یک بیمتال زیمنس دو فلزی از یک عنصر بخاری کوچک تشکیل‌شده است که با یک موتور و یک نوار دو فلزی متصل می‌شود و به‌عنوان یک اهرم استفاده می‌شود.

نوار دو فلزی از دو فلز غیر مشابه ساخته‌شده است که به یکدیگر متصل شده‌اند. این دو فلز ویژگی‌های انبساط حرارتی متفاوتی دارند، بنابراین نوار دو فلزی هنگام گرم شدن با سرعت مشخصی خم می‌شود. در شرایط عملیاتی معمولی، گرمای تولید شده توسط المنت بخاری برای خم شدن نوار دو فلزی کافی نیست تا رله اضافه‌بار را قطع کند.

با افزایش جریان، گرما نیز افزایش می‌یابد. داغ شدن نوار دو فلزی باعث خم شدن آن می‌شود. برخی از رله‌های اضافه‌بار مجهز به نوار دو فلزی به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که وقتی نوار دو فلزی خنک شده و شکل خود را تغییر می‌دهد، مدار را به‌طور خودکار تنظیم مجدد می‌کنند و موتور را دوباره راه‌اندازی می‌کنند. اگر علت اضافه‌بار هنوز وجود داشته باشد، رله دوباره خاموش می‌شود و در فواصل زمانی معین بازنشانی می‌شود.

در کاربردهای خاص (مانند پمپ شناور)، موتور ممکن است در مکانی با دمای محیط ثابت نصب شود. بیمتال زیمنس در مکان با زمان‌های مختلف نصب می‌شود. در چنین مواردی، نقطه اتصال رله اضافه‌بار با دمای هوای اطراف و همچنین جریان عبوری از موتور تغییر می‌کند که می‌تواند منجر به خاموش شدن زودهنگام و مزاحم شود.

تایمر زیمنس

رله‌های زمان الکترونیکی برای کلیه فرآیندهای سوئیچینگ با تاخیر زمانی در مدارهای کنترل، راه‌اندازی، حفاظت و تنظیم استفاده می‌شوند. تایمرهای الکترونیکی زیمنس را می‌توان برای تمام سوئیچینگ‌های تاخیری استفاده کرد. تایمر زیمنس در ماشین‌ابزار، جابجایی مواد، کنترل فرآیند و کنترل موتور کاربرد دارد.

تایمر زیمنس به دلیل زمان جهانی باعث کاهش در هزینه موجودی می‌شود. این کلید استقامت مکانیکی عملیات را تضمین می‌کند. تایمر زیمنس بدون افزایش ولتاژ در طول سوئیچینگ، آن‌ها را برای استفاده با مدارهای الکترونیکی ایده‌ال می‌کند. این تایمر دارای سطح بالایی از سازگاری الکترومغناطیسی (حداکثر مصونیت در برابر تداخل) است.

تایمر زیمنس

کلام آخر

شرکت فرازیمنس متشکل از بخش های مختلف می باشد. این شرکت با توجه به رشد روز افزون تکنولوژی همواره تلاش نموده تا جدیدترین و بهترین سیستم های اتوماسیون صنعتی زیمنس را در ایران وارد کرده ودر پروژه های صنعتی بزرگ متعدد استفاده.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ای موجود در سایت تماس بگیرید.

شماره تماس:

09121909057 – 021-33117077 – 02133115828

نوشته های مشابه